Монако се наложи над Клермон с 2:0 в мач от 22-рия кръг на френската Лига 1. Отборът от Княжеството изкова успеха си още в първия четвърт час на мача. В третата минута Кайо Енрике центрира от пряк свободен удар, а Гийермо Марипан се извиси над всички в малкото наказателно поле и вкара зрелищно попадение.

В 13-ата минута Александър Головин направи меко центриране в наказателното поле, където Бреел Емболо изпревари защитник на Клермон и с глава покази резултата на 2:0. Монако продължи да е по-добрият отбор и след половин час игра голям пропуска направи Такуми Минамино.

След почивката Грежон Киай от Клермон падна в наказателното поле на гостите, но не бе отсъдена дузпа. Една минута преди края на редовното време Жим Алевина от домакините бе изведен очи в очи с вратаря, но шутът му премина покрай левия стълб.

Отборът на Монако остава на четвърто място в класирането, но вече се приближи само на точка от третия Ланс, докато Клермон остава на десета позиция.

Автор: Христо Бонински/БТА