Шампионът на Франция Монако не се напъна особено, но въпреки това успя да победи у дома си опашкаря Метц с 3:1 в мач от 22-ия кръг на Лига 1.

Монегаските са трети в класирането с 46 точки, на една след Марсилия и на 10 след ПСЖ, преди мача на парижани с Лион.

Метц остава последен с 15 точки.

Първото полувреме не бе особено интересно и до самия му край се оказа и безплодно.

С гол на Жорже в последната минута на първото полувреме Монако все пак поведе на Метц с 1:0.

Вратарят Кавашима отби удара отблизо на Тома Лемар, но впоследствие не успя да реагира при далечния шут на Жорже.

Японският вратар на Метц Ейжи Кавашима бе изгонен в 50-ата минута заради нарушение извън пеналта срещу нахлуващия сам Адама Диакаби.

Стражът направи шпагат с двата крака, но реално не докосна съперника. Съдията обаче му показа директен червен картон.

Диакаби обаче също напусна терена, накуцвайки, но Монако продължи с човек повече.

От пейката на Метц обаче протестираха за решението и го назоваха скандално.

Очаквано Монако покачи на 2:0 с хубав и премерен удар в ъгъла на Рашид Гезал. Попадението падна в 67-ата минута.

Макар и с 10 души, Метц успя да стигне до гол във вратата на монегаските, но той се оказа почетен.

В 72-ата минута след изпълнение на корнер Ибрахима Ниане реализира с глава - 2:1.

Но надеждата на гостите трая кратко. В 81-ата минута Рони Лопеш бе изведен на празна врата от Фабиньо и нямаше как да сбърка – крайно 3:1 за Монако.