Монако не изпита затруднения срещу Лориен и спечели с 3:1, изравнявайки Марсилия на третата позиция, но с мач аванс.

Първият гол падна още в 14-ата минута, когато Крепин Диата добута топката в мрежата на гостите.

13 минути по-късно Уисам Бен Йедер подаде към Александър Головин, който стигна до топката и стреля от наказателното поле, като я прати в долния десен ъгъл на вратата за 2:0.

Десет минути преди почивката Кевин Фоланд имаше възможност да вкара и трети гол, но ударът му бе блокиран.

В началото на второто полувреме монегаските все пак стигнаха до ново попадение. Първо обаче гостите можеха да намалят, но Монтасар Талби изпусна добра възможност в 53-ата минута.

В 55-ата Кевин Фоланд пое подаване и стреля без колебание за 3:0.

Четири минути преди края на мача гостите все пак стигнаха до почетен гол. Защитник на Монако извърши нарушение в наказателното поле, реферът отсъди дузпа, която нападателят Ибрахима Коне реализира.