Отборът на Монако взе минимална победа при визитата си на Лил от 29-ия кръг на Лига 1. Карлуш Винисиус донесе трите точки на „монегаските“ след попадение  в 90-ата минута.

Така Монако събра 30 точки в актива си на 16-о място в класирането. Лил остава втори с 57 пункта.

„Монегаските“ първи погледнаха към вратата на съперника. Още в седмата минута Рони Лопеш намери пространство пред себе си в наказателното поле и стреля, но Мик Менян реагира отлично и отрази.

Последваха силни минути за „песовете“, като до края на първата част добри положения се разкриха пред Джонатан Бамба (на два пъти), Тиаго Мендеш и Никола Пепе. При първия шанс, който имаше Бамба в 11-ата минута, ударът му разстресе напречната греда.

В началото на второ полувреме Монако започна агресивно. Александър Головкин излезе на стрелкова позиция още в 49-ата минута, но отново Менян се намеси решаващо.

В 55-ата минута Желсон Мартинес овладя майсторски в наказателното поле, но ударът му към долния ляв ъгъл бе отразен от стража на домакините.

Субашич имаше ключова намеса в 60-ата минута, когато блокира изстрел на Рафаел Леао.

Монако стигна до победното попадение в последната минута на редовното време. След центриране в наказателното поле и последвало разбъркване, Карлуш спря първо с левия крак топката, като успя да преодолее бранител, след това овладя на гърди и нанесе удар, с който оформи крайното 1:0.

В следващия кръг Лил гостува на Нант, а Монако е домакин на Каен.