Монако изпусна победата при гостуването на Монпелие и двубоят от 24-ия кръг на Лига 1 завърши 2:2.

Монегаските поведоха в 14-та минута, когато Бало Туре центрира в наказателното поле на Монпелие, където Желсон Мартинш засече топката и я прати във вратата на Льокомт.

Монпелие можеше да изравни резултата в 26-та минута, когато Гаетан Лаборд комбинира със Соломон Самбия, който отправи опасен удар, но над напречната греда в аут.

Фалкао направи сериозен пропуск в 33-та минута след пас на Желсон Мартинш.

Желсон Мартинш отправи много опасен удар в 57-та минута, но Льокомт спаси.

Монпелие изравни резултата в 66-та минута с гол на Лаборд.

След гола на Лаборд треньорът на Монако Леонардо Жардим бе изгонен на трибуните.

Монако отново поведе в резултата в 82-та минута с гол на Фалкао.

Съдията Франк Шнайдер свири дузпа за Монпелие в 89-та минута, след като прегледа ситуацията с ВАР. Наказателният удар бе реализиран от Анди Делор.

Монако завърши мача с човек по-малко, след като Жемерсон бе изгонен за втори жълт картон в добавеното време на срещата.

Монпелие е четвърти в класирането с 37 точки, а Монако е осемнадесети с 19 точки.

В друг мач от кръга Нант загуби с 2:4 от Ним.

Тулуза и Реймс завършиха 1:1.