Марсилия и Монако завършиха 1:1 в двубой от 20-ия кръг на Лига 1. Домакините откриха резултата в 13-ата минута чрез Лопес, а гостите отвърнаха с попадение на Юри Тилеманс в 38-ата минута. Гол на Товен за домакините беше отменен с ВАР в 70-ата минута, а за "монегаските" цял мач изигра дебютиралия за тима Сеск Фабрегас.

Марсилия откри резултата в 13-ата минута, когато Максим Лопес се разписа с удар от далечна дистанция и недостатъчно добра намеса на Беналио. В 37-ата минута Тилемарс стреля от далечно разстояние, но пропусна като топката мина малко над напречната греда.

Все пак Монако изравни в следващата минута с попадение на Тилеманс при отлична атака за тима.

В 51-ата минута Головин пропусна да изведе Монако напред в резултата като от чиста позиция не успя да се разпише. Отново Головин пропусна от изгодна ситуация малко по-късно. В 70-ата минута попадение на Товен за Марсилия беше отменено с ВАР.

Сар пропусна да направи резултата 2:1 в 76-ата минута, а и Товен не съумя да донесе успеха на тима си и в крайна сметка двата тима завършиха срещата с равенство 1:1.

След тази спечелена точка Марсилия е на 9-ото място с 28 точки, а Монако е на 19-ото място с 14.

В други срещи от този кръг Страсбург победи като гост Тулуза с 2:1, а Дижон и Монпелие завършиха наравно 1:1.