Монако победи Брест с минималното 1:0 в мач от 17-ия кръг на Лига 1. Единственото попадение в мача бе дело на Александър Головин в 54-та минута. През първото полувреме "монегаските" превъзходжаха своя съперник, който успя да отправи само един удар. Въпреки превъзходството на домакините, до гол през първата част не се стигна.

Второто полувреме по-активният отбор бе Брест, но Александър Головин се измъкна в 54-та минута страхотно от съперниците си и стреля прекрасно в горния ляв ъгъл, а Марко Бизот нямаше как да реагира. С тази победа Монако вече е 4-ти с актив от 33 точки, докато Брест остава на 17-та позиция с 13 пункта на сметката си.

По същото време, Нант също постигна минимална домакинска победа над Оксер. Победният гол бе дело на Маркюс Коко в 74-та минута. Мачът бе равностоен, като повече удари имаха гостите от Оксер, но "канарчетата" бяха достатъчно клинични, за да измъкнат трите точки. С тази победа  Нант е вече 14-ти със 17 точки, докато Оксер остава в опасната зона на 18-та позиция с 13 пункта.

Тулуза победи категорично с 2:0 Аячо. Попаденията бяха дело на Рафаел Ратао и Брехт Дежагере. Триумфът на домакините бе убедителен главно заради играта, която показаха, като позволиха на Аячо да отправи едва един удар за целия мач. Тулуза доминираше във владеенето на топката и създаването на положения, контролирайки изцяло събитията на терена. Добавяйки три точки към сметката си, Тулуза е вече 12-ти с 19 точки, а на 16-то място остава Аячо с 15 пункта.

Лориан осъществи късен обрат във визитата си на Анже. Голът за домакините бе дело на Абдала Сима, а за гостите точен бе Енцо Льо Фе, докато Сима пък си отбеляза автогол. Срещата бе равностойна, като и двата отбора имаха възможности за попадения, предлагайки открит футбол.

В 10-та минута Абдала Сима изведе домакините напред в резултата, но същият в 79-та минута си отбеляза автогол, за да изравни резултата. Две минути преди края на редовното време Енцо Льо Фе отбеляза, за да донесе успеха на гостите. Лориан с този успех е вече 6-ти с 31 точки и гледа към местата, даващи право на участие в евротурнирите, докато Анже остава на незавидната последна 20-та позиция със само 8 пункта в актива си.