Десеткратният шампион Сент Етиен отново ще играе в Лига 1 на Франция. "Зелените" завършиха наравно 2:2 като гости след продължения срещу Метц и с общ резултат 4:3 възстановяват елитния си статут.

Втората среща между двата състава започна кошмарно за Метц заради червения картон на Папе Диало още в шестата минута. Нападателят извърши грубо нарушение срещу Денис Апия и закономерно беше отстранен от терена.

Ламин Камара и Георге Микаутадзе се разписаха до 25-ата минута в полза на домакините и поставиха под напрежение Сент Етиен, който върна един гол десет минути по-късно чрез Лео Петро.

"Зелените" изравниха драматично чрез Ибрахима Уаджи в 117-ата минута и възстановиха мястото си в първа дивизия след два сезона във второто ниво на футбола във Франция.

Метц изпадна от Лига 1 и догодина ще се бори за възстановяване на елитния си статут.