Отборът на Олимпик Марсилия допусна малкоочакван провал в 34-ия кръг от френската Лига 1, след като загуби с 1:2 от Нант. По този начин поражението постави марсилци в изключително неблагоприятна позиция за третото място, след като разликата с третия Олимпик Лион стана осем точки при оставащи четири кръга до края на шампионата.

Самюел Мутусами даде аванс на гостите в 22-ата минута, след което три по-късно Марио Балотели изравни резултата. Победата за Нант донесе бразилецът Андрей Жирото, който се разписа в 50-тата минута.

След 22 минути игра Мутусами добави удар на Калифа Кулаби, след като се включи от втора позиция и матира Стив Манданда – 1:0. Три по-късно Лукас Окампос центрира брилянтно отдясно между дуото централни бранители на Нант за Марио Балотели, а италианският стрелец с плонж прати топката във вратата на Нант – 1:1.

В 50-тата минута пък Жирото наказа неразбирателство в отбраната на Марсилия след корнер и отблизо отбеляза втори гол за гостите, който в крайна сметка се оказа решаващ. Именно този гол изведе Нант на 12-ото място и вече има 43 точки, задминавайки Анже.