Олимпик Марсилия, който до момента делеше първо място в класирането с шампиона Пари Сен Жермен, допусна грешка в Лига 1, като завърши 1:1 у дома с Рен. Интересно е, че и двата гола в мача бяха дело на бившия футболист на Арсенал Матео Гендузи. В средата на първото полувреме той си вкара автогол, чрез който гостите излязоха напред в резултата. В 52-рата минута Жордан Верету центрира остро, Гендузи се реваншира, като заби мощно топката с глава в мрежата за 1:1. Олимпик Марсилия събра 20 точки в подреждането, но може да да бъде изпреварен от ПСЖ.

Мачът между Ница и Анже, който завърши с успех на гостите с 1:0, ще се започни с червения картон, който бе показан на Жан-Клер Тодибо от тима от Лазурния бряг в деветата секунда на мача. Единственото попадение за Анже бе дело на Набил Бенталеб в 43-ата минута. Софиан Буфал от гостите бе изгонен с втори жърт картон в 62-рата минута и отборите се изравните като бройка на терена, но Ница така и не стигна до равенството.

Троа се наложи над Клермон с 3:1 при гостуването си. Йоан Гастиен изведе домакините напред, но гостите постигнаха впечатляващ обрат с две попадения на Мама Барде и едно на Рено Рипар.

Последният Аячо постигна първа победа за сезона, като надигра Брест като гост с 1:0. Победното попадение вкара Ромен Амума в 65-ата минута. Аячо остава на дъното на класирането с 4 точки, но вече се доближи на точка от Брест и Страсбург.