Олимпик Марсилия спечели дербито на Средиземноморието срещу Ница с 2:1 и излезе еднолично на втората позиция във френската Лига 1. Срещата предложи изключително много положения пред двете врати. Атрактивните моменти бяха не само на терена, ами и на трибуните на "Велодром". По-рано през кампанията европейските клубни шампиони от 1993 година претърпяха много тежко поражение с 1:4 от "орлетата" за Купата на Франция.

Калвин Стенгс пропусна първия сериозен шанс за гостите от непосредствена близост в 23-ата минута. Играещият под наем в Марсилия Уилиам Салиба пък с глава пропусна много удачна възможност за марсилци.

В края на първата част Ченгиз Юндер бе фаулиран от Жан-Клер Тодибо в наказателното поле, а полският голмайстор Аркадиуш Милик бе безкомпромисен от бялата точка.

През втората част и двата отбора имаха своите шансове, но никой не успя да се възползва пълноценно.

Минута преди края на редовното време домакините сътвориха чудесна контраатака, на чийто връх се озова Бакамбу. Бившият играч на Виляреал наказа с глава Валтер Бенитес.

Във втората минута на добавеното време "орлетата" стигнаха до почетен гол, с който оставиха драмата до последния съдийски сигнал. Попадението дойде след центриране от фал, което бе засечено от Марио Лемина отблизо.

С трите спечелени точки Марсилия събра 53, оставяйки Рен на третата позиция с точка по-малко . Ница е четвърти с 50 пункта.