Марсилия и Метц направиха 1:1 на „Велодром“ в мач от 21-ия кръг във френската Лига 1.

Фарис Мумбаня даде аванс на домакините в 56-ата минута, но пет по-късно гостите изравниха чрез Матю Юдол.

За марсилци Самюел Жиго си изкара червен картон, което попречи в търсенето на пълния комплект точки.

Така ОМ се намира на незавидната седма позиция в Лига 1 с актив от 30 точки, докато Метц продължава да се бори за оцеляване, намирайки се на 16-о място със 17 пункта.

Домакините от Марсилия останаха с човек по-малко на терена още в 31-ата минута, след като Жиго си изкара директен червен картон.

Все пак Марсилия успя да излезе напред в резултата на старта на второто полувреме. В 56-ата минута Куентин Мерлин комбинира с Фарик Мумбагна, чийто удар с първото докосване опъна мрежата на Метц.

Гостите успяха да отговорят бързо в 61-вата минута, когато Ламин Камара центрира в наказателното поле на Марсилия, за да намери Матю Юдол, който от близко разстояние реализира с глава, оформяйки и крайното 1:1.