Олимпик Марсилия спечели с класическото 3:0 отложеното дерби от 10-ия кръг на френската Лига 1 срещу тима на Олимпик Лион Лион.

Домакините започнаха отлично срещата и взеха добър аванс до средата на първата част. В 21-ата минута резултатът откри Витор Оливейра, а в 25-ата Майкъл Мурийо удвои преднината на марсилци.

Снимки: БТА / BTA
82 снимки

През втората част възпитаниците на Дженаро Гатузо продължиха да играят много добре и вкараха трети гол благодарение на своя топ реализатор Пиер-Емерик Обамеянг в 55-ата минута, който оформи крайния резултат.

Така отборът на Марсилия продължи своя възход и записа трети пореден шампионатен мач без загуба във френския шампионат. Тимът заема осмата позиция с 20 точки. В същото време Лион продължава с изключително слабото си представяне и претърпя трето последователно шампионатно поражение, което ги оставя на дъното в класирането с едва седем пункта, на пет от мястото за плейоф.