Олимпик Марсилия постигна втора домакинска победа под ръководството на Мичел, след като спечели с категоричното 4:1 срещу Бастия в мач от петия къг на Лига 1.

Марсилия поведе в 15-та минута, когато Менди отправи хубав удар от границата на наказателното поле на Бастия, а топката срещна напречната греда и се озова зад гол линията на вратата на Хансен.

Домакините удвоиха своята преднина в 46-та минута след гол на Алесандрини.

Алесандрини отбеляза своя втори гол в срещата в 66-та минута и по този начин направи резултата 3:0.

Четири минути по-късно Батшуай реализира четвъртия гол за Марсилия в срещата.

Бастия стигна само до почетен гол дело на бившия футболист на домакините Брандао. В 78-та минута Палмиери центрира в наказателното поле на Марсилия, където Брандао засече топката с глава и я изпрати във вратата на Манданда.

Марсилия се изкачи на единадесето място с 6 точки, а Бастия остана на девета позиция със 7 точки.