Марсилия постигна първа победа при новия си треньор Дженаро Гатузо. Това стана факт при успеха с 3:0 над Льо Авър в мач от 8-ия кръг на Лига 1. Пиер-Емерик Обамеянг (21) и Исмаила Сар (84) бяха точни за домакините, а Аруна Санганте си вкара автогол в 18-ата минута.

С успеха Марсилия събра 12 точки и излезе на 6-о място във временното класиране, докато Льо Авър е 13-и с три точки по-малко.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха още в 18-ата минута. Тогава Санганте засече топката в собствената си врата.

Три минути по-късно Амин Арит намери Обамеянг в наказателното поле, а габонецът направи Артур Десмас безпомощен за втори път. Пет минути преди края на първата част Расул Ндиайе беше изгонен с втори жълт картон.

Крайният резултат оформи Исмаила Сар в 84-ата минута. Сенегалецът получи страхотен пас от Обамеянг и вкара за 3:0.