Отборът на Олимпик Марсилия записа много трудна, но сладка победа над Лион в мач от 32-ия кръг на Лига 1 и се утвърди на третото място във временното подреждане.

Марсилци надделяха в Лион с 2:1, като победното попадение за гостите дойде в продължението на срещата и бе автогол на резервата Мало Густо.

Олимпик Марсилия поведе в резултата в последната минута на първата част, когато Ченгиз Юндер реализира. След почивката обаче, домакините стигнаха до изравняване на резултата, като гола за домакините вкара Лаказет.

Развръзката в срещата дойде в заключителните секунди от мача, когато домакините си реализираха нелеп автогол. След атака отдясно и центриране в наказателното поле, бранител се опита да изчисти, но не осъществи добър контакт с топката. Тя попадна в друг защитник на Лион, който също понечи да изчисти, но я прати в крака на Густо, а след рикошета коженото кълбо влетя в мрежата за крайното 2:1 в полза на Олимпик Марсилия.

Във временното класиране Марсилия е на трето място с актив от 65 точки, докато Лион е седми с 51 пункта.