Олимпик (Марсилия) постигна четвърта поредна победа в първенството на Франция – този път с 2:1 над последния Клермон и продължи да се изкачва в класирането. Марсилци имат 26 точки, колкото и Ланс, и са на 6-о място след 16 мача.

На върха е Пари Сен Жермен с 36, пред Ница с 32. Клермон е на дъното с 11 точки.

Два гола преди почивката на Амир Мурило и на Амин Арит осигуриха успеха за тима на Дженаро Гатузо. Гостите от историческия град намалиха дефицита си в 58-ата минута чрез Джим Алевиня, но нищо повече не успяха да направят.

Четири минути преди да изтече половин час игра Пиер-Емерик Обамеянг изпрати параболичен пас към Мурило, който овладя пред защитник и с мощен изстрел простреля вратаря Мори Диав. Домакините удвоиха аванса си 3 минути преди края на първата част, като отново в основата беше Обамеянг. Той намери Илиман Ндиае, чийто изстрел беше избит от вратаря Диав. Притичалият Арит обаче направи добавка за 2:0.

През втората част гостите върнаха попадение след изпълнение на корнер, но така и не успяха да стигнат до точка поне в оставащите 35 минути.