В двубой от 10-ия кръг на Лига 1 Марсилия победи Ница като гост с 1:0 след попадение на Сансон в края на първата част.

24-ата минута на срещата Марио Балотели стреля опасно, но Манданда се справи с удара по великолепен начин. Пет минути по-късно Максимен пробва мерника си и отново вратарят на гостите беше на ниво и спаси блестящо.

Противно на логиката Морган Сансон получи отличен пас и не остави шансове на вратаря на домакините, за да изведе Марсилия напред в резултата в 42-ата минута на двубоя.

В 47-ата минута отново голмайсторът на Марсилия Сансон имаше възможност да удвои резултата, но спечели само корнер. Домакините отвърнаха с добра възможност за изравняване на резултата в 74-ата минута, но ударът на Сиприен мина много близо до дясната греда на Манданда.

Въпреки опитите на Ница да стигнат до изравняването, това така и не се случи, а Марсилия си тръгна с трите точки. След този успех марсилци имат 19 точки и заемат 4-ото място в класирането. Ница е на 14-ото място с 11.