Олимпик Марсилия разби Брест като гост с 4:1 в мач от 28-ия кръг на Лига 1. Жерсон откри резултата в началото на мача, а през втората част се разписаха Аркадиуш Милик, Амин Арит и Дженгиз Юндер. В добавеното време Ървинг Кардона вкара почетното попадение за домакините.

С успеха „фокейците” събраха 50 точки и заемат второ място във временното класиране. Брест е 13-и с 35 точки.

В 3-ата минута Жерсон се отскубна от защитата и вкара за 0:1. В 63-ата минута Милик вкара след центриране от корнер. Осем минути по-късно Арит се възползва от грешка на вратаря Бизот и направи преднината на Марсилия класическа.

В 90-ата минута Кардона върна един гол за Брест, но в добавеното време Юндер оформи и крайното 1:4.