Олимпик Марсилия победи с 2:0 като гост Троа. Срещата беше от 18-ия кръг на Лига 1. Успехът бе пети пореден за тима в първенството. Възпитаниците на Игор Тудор вкараха по един гол и в двете полувреме, за да стигнат до победата.

Гостите поведоха още в 9-ата минута, когато Шансел Мбемба засече с глава центриране на Матео Гендузи и вкара за 0:1. В началото на втората част Дженгиз Юндер намери Жордан Верету, който не сбърка от удобна позиция, като така оформи крайното 0:2.

С успеха Марсилия събра 39 точки и заема трето място във временното класиране. Троа е 13-и с 18 точки.

В друг мач от кръга Страсбург и Ланс завършиха 2:2. И четирите попадения в мача паднаха през първото полувреме. В 11-ата минута Алексис Клод-Морис даде аванс на гостите. Елзасци изравниха две по-късно чрез Санин Прчич. В 16-ата минута Кевин Гамейро направи пълен обрат за Страсбург. В 33-ата минута Ланс възстанови равенството чрез Лоис Опенда.

Ланс остава втори във временното класиране с 41 точки, докато Страсбург е предпоследен с 12.