Олимпик Марсилия пречупи домакина Дижон с 2:1 в 17-я кръг на френската Лига 1. За Дижон това бе седми мач без успех в шампионата, като тимът взе едва две точки в тях.

Марсилия обаче записа втори пореден успех и заема осмото място във временното класиране във Франция с 24 точки, колкото има и седмият Бордо.

Дижон пък е 15-и в подреждането с 16 точки в актива си. С толкова е и 16-ият Нанси.

Напомняме, че мачът бе отложен от вчера заради гъстата мъгла над Дижон.

Мъглата над стадиона беше толкова гъста, че отборите едва виждаха топката на центъра. И днес условията не бяха леки, но мачът се проведе.

Гостите поведоха още в 6-ата минута с попадение на 19-годишният Максим Лопес. До почивката двата състава не успяха да си отбележат нов гол, а двубоят се реши в последните петнайсетина минути.

Първо домакините изравниха в 78-ата чрез Мехди Абейд, а три минути преди края на редовното време Бафетмиби Гомис донесе победата на Олимпик Марсилия.

Гомис бе точен за 2:1 в 87-ата минута и така марсилци ликуваха в мача от 17-я кръг на Лига 1.