Отборите на Олимпик Марсилия и Монпелие направиха 2:2 в мача помежду си от 17-я кръг.

Домакините от Марсилия имаха подчертано превъзходство през всичките 90 минути на срещата, като владееха повече топката и отправиха повече опасни удари към вратата на съперника.

Въпреки това Монпелие поведе след 33 минути игра. Нинга бе добре изведен, пред него се откри шанс да стреля, а той се възползва максимално и направи 1:0.

Този резултат се запази до самия края на първото полувреме, а в началото на вторите 45 минути Марсилия изравни. Реми Кабела отбеляза втория си гол с екипа на Олимпик Марсилия, след като засече от точката за дузпата и направи 1:1.

В 58-ата минута Монпелие излезе отново напред, а и второто попадение бе дело на Нинга.

Крайното 2:2 бе оформено в 75-ата минута, след като Бона Сар засече центриране от аутлинията. При тази ситуация топката напусна с пълния си обем очертанията на терена, но това не бе забелязано от рефера на мача, който зачете гола.

Така Марсилия и Монпелие си разделиха по точка. В класирането Олимпик Марсилия е 9-и с 23 точки, а Монпелие е 15-и с 19.