Марсилия надви гостуващия Нанси с 3:0 в мач от 16-ия кръг на френското първенство.

Победата на южняците изглежда достатъчно убедително, но всъщност е малко на фона на показаното от двата отбора на терена.

През първото полувреме гостите дори удържаха нулевото равенство, независимо от многото положения за Марсилия. На голяма висота обаче беше вратарят на Нанси Черник, а и точността убягваше на марсилци.

В началото на второто полувреме обаче Марсилия стигна до гол. Вкара го Флориан Товен в 46-ата минута.

Бафетемби Гомис добави втория за марсилци 10 минути преди края. А когато в 82-ата минута Бруно Педрети бе изгонен, изчезнаха всички шансове за Нанси за обрат.

В последната минута Нжие добави още един гол, който бе последен в мача – 3:0 за Марсилия.

Марсилци са десети в класирането с 21 точки, а Нанси е 16-и с 16 пункта.