Марсилия записа пети успех от последните си шест мача във френската Лига 1. Тимът, воден от Руди Гарсия, надделя над Сент Етиен в дербито на 27-ия кръг с 2:0 на "Стад Велодром".

Домакините решиха нещата още през първата част с голове на Марио Балотели (12') и Флориан Товен (21').

След този успех Марсилия остава 4-ти с 44 точки, докато Сен Етиен е 5-ти с 43 т.

Балотели откри за Марсилия. В 12-ата минута италианският нападател получи подаване от корнер на Флориан Товен. Балотели бе задържан от играч на гостите, но той се задържа на крака и с удар със странична ножица откри резултата - 1:0. След гола Балотели взе телефон, събра част от своите колеги и си направи селфи.

7 минути след това Марсилия получи дузпа. Лукас Окампос стреля към вратата на съперника, но там топката бе спряна от ръката на бранителя Матю Дебюши.

Зад топката застана Флориан Товен, който с прецизен шут в 21-ата минута оформи крайното 2:0 за домакините.

Марсилия - Сент Етиен 2:0

1:0 Марио Балотели 12'

2:0  Флориан Товен (дузпа) 21'