Последният във френската Лига 1 Лориен затъна още повече на дъното на класирането, след като допусна поражение с 0:4 от Сент Етиен.

Сент Етиен пък за първи път през сезона вкара четири гола и така застана на 5-ата позиция.

Още в 18-ата минута Лоик Перен откри резултата в полза на "зелените". Той остана сам срещу вратаря след подаване отдясно на Жоржиньо.

Само две минути по-късно Жордан Верету шутира от средна дистанция и след два рикошета в защитници на Лориен, топката влезе във вратата.

В 58-ата минута Кевин Моне-Паке подаде към Ромен Амума, който направи резултата класически.

В добавеното време на мача Жоржиньо се разписа за крайното 4:0 след грешка на вратаря. Играч на Сент Етиен стреля от ръба на наказателното поле, но удари гредата, след което стражът на Лориен не успя да улови топката и Жоржиньо я вкара в мрежата.