Лориен победи Ланс с 2:0 в мач от 23-ия кръг на Лига 1. Самбу Соману (23) и Ибрахима Коне (76) бяха точни за бретанците.

С успеха Лориен събра 20 точки и зае 17-о място във временното класиране, докато Ланс е 9-и с 33 точки.

Домакините поведоха в 43-ата минута. След отлична контраатака Арман Лорент проби отляво и намери Самбу Соману, който от няколко метра насочи топката във вратата.

След час игра Джонатан Клаус падна в наказателното поле след съприкосновение с противников футболист, но дузпа не последва.

В 76-ата минута Лориен удвои преднината си. Диара беше изведен с отличен пас, напредна и отправи удар, който беше блокиран от защитник. Топката обаче се озова в Ибрахима Коне, който на празна врата вкара за 2:0.