Отборът на Лориен стигна до равенство 2:2 срещу лидера Монако в мач от 5-ия кръг на Лига 1. Домакините се добраха до точката дълбоко в добавеното време на „Стад де Мустоар”, а в герой за Лориен се превърна Ромейн Фавр, който сложи точка на спора.

Мачът започна страхотно за домакините, които поведоха още във 2-ата минута на срещата. Айгюн Тосин даде преднина на Лориен, но това не стресира тима от княжеството, който стигна до пълен обрат на резултата.

Първо Александър Головин изравни след седемнадесет минути игра, а в 69-ата Фоларин Баологун направи обрата пълен. В осмата минута от даденото от съдията продължение късметът се усмихна на домакините, които вкараха чрез Фавр за крайното 2:2.

Монако остава лидер в таблицата с актив от 11 точки от пет мача, докато Лориен остава единадесети след една победа, три равенства и едно поражение.