Лион взе важен успех с 2:1 над Анже в двубоя си от 33-ия кръг на френската Лига 1. Победните голове за домакините реализираха Мемфис Депай (14') и Мартен Терие (39'). Автогол на Люка Тусар (89') пък оформи крайния резултат.

Лион взе аванс 14 минути след началото, когато когато Усем Ауар изведе Мемфис Депай зад защитата, той напредна и умело реализира за 1:0. В 39-ата минута увеличи аванса си. Мартен Терие получи пас на скорост, финтира защитник и с удар по земя от границата на наказателното поле покачи.

В 75-ата минута Терие за втори път прати топката в мрежата, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено заради засада.

В 89-ата минута домакините върнаха съперника в мача. Вратарят Антони Лопеш сгреши при изнасянето на топката, Анжело Фулжини отне и опита пас по земя към свой съотборник, но вместо това Люка Тусар се хвърли на шпагат и насочи кълбото в собствената си врата за 2:1.

Лион е 3-ти с актив от 59 точки, докато Анже е на 12-ата позиция с 41 точки.

Лион - Анже 2:1

1:0 Мемфис Депай 14'

2:0 Мартен Терие 39'

2:1 Люка Тусар 89'