Олимпик Лион излезе от кризата и записа четвърта поредна победа, налагайки се с 2:1 като гост на Метц в среща от 23-ия кръг на френския елит. Така „хлапетата“ събраха 28 точки на десетото място във временното класиране, докато Метц е 17-и със 17.

Домакините излязоха напред в резултата в 13-ата минута, когато Жорж Микаутадзе тръгна на слалом и преодоля Антони Лопеш с красив прехвърлящ удар, правейки резултата 1:0.

В добавеното време на първата част Олимпик Лион успя да изравни резултата. Клинтон Мата намери Александър Лаказет, той се освободи и с удар в долния ляв ъгъл отбеляза за 1:1.

Час игра след началото Лион стигна до пълен обрат. Максенс Какере подаде към Саид Бенрама, който укроти топката и с прецизен шут я насочи към десния ъгъл, а с помощта на страничния стълб оформи крайното 2:1 в полза на гостите.