Седемкратният шампион на Франция Лион се издъни на остров Корсика и падна с 1:2 от новака Газелек Аячо. Мачът бе от 19-ия кръг на Лига 1.

Двубоят започна по-добре за корсиканците, които създадоха първата опасност още в 7-ата минута.

Гол с глава в 11-ата минута в полза на Газелек Аячо на Давид Дюкуртиу не бе зачетен срещу Лион.

Съдията Делрю да анулира гола на корсиканците доста спорно. Той видя бутане в гръб от страна на Кадер Манган спрямо Бакари Коне.

Това, което бе писано да се случи, стана факт в 32-ата минута, когато Мохамед Ларби откри резултата в полза на Газелек. До края на полувремето двата отбора си размениха по една ситуация, а нови голове паднаха след почивката.

Ларби отново удари Лион с втория си гол в мача в 67-ата минута. Пет минути по-късно Клеман Грение успя да намали резултата – 2:1 за домакините от Газелек.

До края и двата отбора пробваха да променят резултата, но той се запази такъв – 2:1 в полза на Газелек.

Президентът на Лио Жан-Мишел Ола сподели, че не предвижда уволнение за треньора на отбора Юбер Фурние. Не и преди 28 декември, каквото и да означава това. Според боса, и грачите на Лион носели вина за ситуацията.

Отборът от Аячо събра 24 точки и е 12-и в класирането. Лион продължи лошата си серия и е девети с 26 точки.