Олимпик Лион постигна изключително важна и драматична победа с 3:2 при гостуването си на Тулуза в мача от 35-ия кръг на Лига 1. По този начин „хлапетата“ запазиха всички шансове за класиране за Шампионска лига, докато „виолетовите“ намалиха драстично шансовете си за спасение.

Лион отбеляза гол още в 40-та минута, но попадението не бе зачетено заради засада на Самуел Умтити. Гезал стреля, а топката се отклони от крака на Умтити и влетя във вратата на Тулуза.

Тулуза поведе в резултата с гол на Марсел Тисеран в 50-та минута.

Лион успя да изравни в 73-та минута, когато Грение се възползва от грешка в защитата на Тулуза и реализира.

Лион направи пълен обрат в 79-та минута, когато Клеман Грение подаде към Жордан Фери, а той продължи към Александър Лаказет, който с премерен удар изпрати топката във вратата на Лафонт.

Тулуза бързо успя да изравни резултата в 82-та минута, когато Мартин Брайтуайт стреля, а Антони Лопес спаси, след което при добавката Бен Йедер изравни резултата.

Лион успя да стигне до победата с гол в 85-та минута, когато Лаказет подаде към Толисо, който отблизо вкара във вратата на Лафонт.

След този успех Лион е втори във временното класиране с 59 точки, докато Тулуза е предпоследен деветнайсти с 33 точки.