Лион разби Дижон като гост с 5:2 в двубой от 34-ия кръг на Лига 1 и съкрати изоставането си от втория Монако на само 1 точка, но и с мач повече.

Головата фиеста стартира още в 4-ата минута на срещата, след като Мемфис Депай се разписа във вратата на домакините.

Усилията на домакините дадоха резултат в 26-ата минута, когато Наим Слити прониза мрежата на съперника.

Двата тима се оттеглиха на почивка при равенство.

Между 50-ата и 56-ата минута двата тима буквално се разиграха и се разписаха на три пъти във вратите. Оаро направи 2:1 за Лион в 50-ата минута, три минути по-късно Набил Фекир направи 3:1, но с втория си гол в двубоя Слити върна надеждите на домакините.

В 77-ата минута Бертран Траоре сякаш реши нещата в полза на Лион, а шест минути след това Корне финализира крайния резултат.

След това поражение Дижон е на 12-ото място с 42 точки.