Отборът на Ланс стигна до минимална победа с 1:0 над гостуващия Олимпик Лион и нанесе четвърта поредна загуба на „хлапетата“ във френската Лига 1. Единственото попадение реализира Флориан Сотока от дузпа в 82-ата минута.

Преди почивката мачът вървеше равностойно, но в края на полувремето домакините пропуснаха три чисти положения. През втората част Ланс се настани в половината на Лион и опасните ситуации следваха една след друга. Веднъж и гредата помогна на „хлапетата“ след шут на Джими Кабо.

Десет минути преди края на редовното време Тиаго Мендеш игра с ръка в наказателното поле и реферът Беноа Бастиен отсъди дузпа. Зад топката застана Сотока, който не сбърка и донесе победата на Ланс, която е първа срещу този съперник в Лига 1 от 2008-а година насам.

След тази загуба тимът на Петер Бош остана на седмо място в класирането с 13 точки, а Ланс вече е четвърти и има 21 точки в актива си. В следващия кръг „хлапетата“ приемат Тулуза, докато Ланс гостува на Лил.