Лион победи с 2:0 като гост Аячо в мач от 20-ия кръг на Лига 1. Така Аячо остава в зоната на изпадащите на 18-то място с 15 точки, а Лион се изкачи до деветата позиция с 28 точки в своя актив.

През първото полувреме Йохан Льопьонан откри резултата след отличен пас на Брадли Баркола. Така 20-годишният халф даде преднина на Лион в 20-ата минута на мача.

Александър Лаказет се разписа в 71-ата минута, за да удвои преднината на гостите и да сложи край на интригата.

Само три минути след втория гол на Лион, пред Аячо се откри отлична възможност за гол. Мунами ел Идриси от състава на домакините се озова на страхотна позиця в наказателното поле на Лион и стреля, но след рикошет топката прелетя над напречната греда.

Интересното е, че Лион отправи два точни удара в целия мач и това бяха попаденията на тима, докато футболистите на Аячо имат 5 точни изстрела в сметката си, но нито един от тях не преодоля Антони Лопеш - стражът на Лион.