Отборът на Лион постигна важна победа над един от лидерите във френската Лига 1 Ница. Домакините се наложиха с минималното 1:0, а единствения гол в срещата бе дело на Орел Мангала през първото полувреме.

Ница, който реално е единственият конкурент на ПСЖ за първото място, влезе в мача като фаворит, но гостите така и не успяха да разгърнат пълния си потенциал.

Мангала откри за домакините още в 22-ата минута, като попадението му се оказа и единствено в срещата.

Гостите бяха далеч по-добрия тим на терена, но така и не успяха да превземат вратата на Антони Лопес.

Така Лион успя да направи услуга на лидера Пари Сен Жермен, който ако победи тима на Нант в събота, ще увеличи преднината си пред Ница на цели 14 точки.