Олимпик Лион се изкачи на второ място в Лига 1, след като постигна класическа победа с 3:0 при гостуването на Дижон от седмия кръг на френския шампионат.

Олимпик Лион имаше надмощие от самото начало на срещата. В 9-та минута Муса Дембеле отправи опасен диагонален удар, но топката премина встрани от левия стълб на вратата на Рунарсон.

Олимпик Лион поведе в резултата в 17-та минута, когато Ндомбеле подаде към Муса Дембеле, който прати топката покрай Рунарсон във вратата на Дижон.

Лион удвои своята преднина в 19-та минута, когато Рунарсон първо спаси удара на Ауар, но след това при добавката Дембеле не пропусна да вкара.

Гостите реализираха трети гол в 36-та минута, когато Рафаел центрира в наказателното поле на Дижон, където Мартин Терие засече топката с глава и я вкара във вратата на Рунарсон.

Пред Бертран Траоре се откри много добра възможност в 39-та минута, но след удара му топката премина встрани от десния стълб на вратата на Рунарсон.

Кейта отправи много опасен удар в 60-та минута, но Лопес успя да спаси.

Бертран Траоре можеше да покачи резултата на 4:0 в 61-та минута, но стреля в аут.

Муса Дембеле бе изведен сам срещу Рунарсон в 66-та минута, но вратарят на Дижон успя да спаси удара.

Лион остана с човек по-малко на терена, след като Люк Тусар бе изгонен за втори жълт картон в 66-та минута.

Лоран Симан отправи много хубав удар от фаул в 68-та минута , но Лопес внимаваше и изби в корнер.

Мемфис Депай бе изведен сам срещу Рунарсон в 85-та минута, но стреля неточно в аут.

Минута по-късно се получи много голямо разбъркване в наказателното поле на Лион, но домакините пропуснаха много добра възможност да вкарат.

Домакините от Дижон също завършиха мача с човек по-малко, след като Лоадис бе изгонен за втори жълт картон в добавеното време на срещата.

С този успех Лион е на второ място с 13 точки.

Олимпик Марсилия постигна изключително драматична победа с 3:2 при домакинството на Страсбург.

Гостите поведоха в резултата с гол на Лала в 27-та минута.

Дмитри Пайе изравни резултата от дузпа в 41-та минута.

Марсилия осъществи пълен обрат в 44-та минута с гол на Морган Сансон.

Марсилия остана с човек по-малко, след като Жордан Амави бе изгонен с директен червен картон в 52-та минута, след като фаулира грубо Лала.

Страсбург направи драмата пълна в 89-та минута, когато изравни резултата с гол на Да Коста.

Марсилия все пак успя да стигне до победата с гол в първата минута на добавеното време на срещата дело на Валер Жермен.

Марсилия е на трето място в класирането с 13 точки, но по-лоша голова разлика от втория Лион.

Бордо се наложи с минималното 1:0 при домакинството на Лил и по този начин устремът на „песовете“ бе спрян.

Камано изведе Бордо напред в резултата още в 7-та минута.

Лил завърши мача с човек по-малко, след като Сумаоро бе изгонен за втори жълт картон в 89-та минута.

Лил е четвърти с 13 точки и по-лоша голова разлика от Лион и Марсилия. Бордо е десети с 10 точки.