Отборът на Сент Етиен прекъсна серията си без победа в Лига 1, след като стигна до равенство 1:1 у дома срещу Лион в двубой от деветия кръг.

Въпреки спечелената точка в Дербито на Рона, Сент Етиен остана последен в класирането с 4 точки, докато Лион е 10-и с 13.

Двубоят се изигра под проливен дъжд. Домакините първи стигнаха до гол в 34-ата минута чрез Уахби Хазри, но попадението беше отменено след намесата на ВАР. Така се стигна до 42-ата минута, когато Усем Ауар откри резултата.

След почивката Лион остана с човек по-малко на терена, след като вратарят Антони Лопеш получи червен картон. В самия край на срещата Хазри донесе равенството за своя тим, след като изпълни точно дузпа, отсъдена за игра с ръка.