Олимпик Лион постигна трудна, но изключително ценна победа в преследването на местата даващи право на участие в европейските клубни турнири. „Хлапетата“ победиха с минималното 1:0 борещият се за своето оцеляване във френския елит тим на Троа.

Срещата в североизточния френски град започна мудно и без особени положения пред двете врати. Разковничето в двубоя дойде малко след половин час игра. Тогава топката срещна ръката на Ерик Палмър-Браун и главния съдия Жером Бризар отсъди 11-метров наказателен удар. Зад топката застана завърналия се през лятото от Атлетико Мадрид – Муса Дембеле, който не сбърка. Шест минути по-късно Лукас Пакета можеше да удвои, но Гутие Галон реагира добре. Минута преди почивката Дембеле можеше да вкара втория си гол, но отново вратаря на домакините показа добър рефлекс. Секунди по-късно пък Троа отново оцеля, след като Дюбоа нацели дясната греда.

През втората част играчите на Петер Бос „затвориха“ срещата и не позволяваха на играчите в синьо да стигат до нещо опасно. През последните 10 минути обаче 17-ият във временното класиране получи няколко възможности за гол. Първо провинилият се за дузпата Палмър-Браун стреля опасно с глава, а в последната минута на продължението Бруно Гимараеш изчисти от голлинията.

С победата Лион застана на 10-о място с 28 точки, колкото има и шампионът Лил. "Кучетата" са с мач по-малко обаче. На петата позиция, която е последната даваща право на участие в ЕКТ в момента е Монако с 33 точки, а толкова има и Ланс.