Олимпик Лион се върна на пътя на победите. Момчетата на Бруно Женесио надделяха трудно над Монпелие с 3:2 у дома в среща от 29-ия кръг на френската Лига 1.

Резултатът бе открит от Мартин Терие. В 12-ата минута крилото получи хубав пас отдясно и стреля без забавяне. Вратарят на Монпелие спаси, но при добавката Терие откри.

24 минути по-късно Флоран Моле (36') изравни с прекрасно изпълнен пряк свободен удар. Това бе първи гол от свободен удар, който Лион допуска на новия си стадион "Групама Стейдъм".

През втората част двата тима продължиха  да си вкарват. В 58-ата минута Муса Дембеле получи хубав пас от Тунгай Ндомбеле между централните защитници на Монпелие и с прецизен удар отново даде аванс на домакините.

В 71-ата минута Набил Фекир пропусна дузпа. В 86-ата Хосем Ауар с глава засече подаване отдясно и все пак вкара третия гол за Лион.

Монпелие стигна до ново попадение чрез Сюлейман Камара след подаване на Далорт.

След този успех Лион остава 3-ти с 53 точки, докато Монпелие е 7-ми с 42 точки.