Лил започва да напипва ритъма и се върна на победния път в Лига 1 с убедителен успех. Тази вечер "кучетата" спечелиха с 3:1 гостуването си на Аячо от 4-ия кръг.

Гостите поведоха в резултата в 17-ата минута с много красив гол на турчина Юсуф Язъджъ. Халфът получи топката пред наказателното поле, обърна се и със страхотен шут от воле отбеляза за 0:1.

Вторият гол падна в 43-тата минута. Тогава Измаили напредна по левия фланг и подаде успоредно на голлинията за Джонатан Бамба, който овладя в близост до вратата, обърна се и вкара за 0:2.

Резултатът стана класически в 67-ата минута с гол на централния защитник Тиаго Джало. Тогава португалецът с изстрел от границата на наказателното порази вратата.

В края на мача домакините върнаха едно попадение чрез Сирил Баяла, който порази вратата отблизо с глава.

Все пак Лил не изпусна солидната си преднина в оставащите минути и се поздрави с победата. "Мастифите" вече имат 7 точки и излязоха на 4-тото място в класирането. Аячо остава без успех на 18-ата позиция с 1 точка.