Лил надви Лион с 1:0 в мач от 27-ия кръг на френската Лига 1. С това северняците попречиха на 7-кратните шампиони на Франция да се наместят отново в челната тройка и го оставиха с 39 точки на петата позиция. Същевременно Лил се настани на 12-ото място с 34 точки.

Мачът няма с какво особено да бъде запомнем. В 27-ата директно от фаул Буфал реализира единственото попадение в срещата. Директно от фаул той центрира прострелно и топката влезе във вратата на Лион, без да бъде докосната от никото.

Второто полувреме пък вдигна адреналина главно с двата червени картона за играчи на Лион. Първо в 60-ата минута за два жълти еше изгонен Жале. Три минути преди края пък Грение разби с лакът носа на Балмон, чието лице се обагри в кръв.

Нов гол обаче не бе вкаран и бившият треньор на Лил и Рома Руди Гарсия, който е на трибуните, видя постен спектакъл.