Монако записа шестата си победа от началото на сезона в Лига 1, след като надигра категорично навън Лил с 4:0 в двубой от 7-ия кръг. Двубоят далеч не бе толкова неравностоен, колкото предполага резултата. Докато „мастифите” пропускаха своите възможности, гостите от Княжеството се представиха близо до съвършенството в завършващата фаза.

Началото на срещата определено мина под диктовката на Лил, който в хода на почти целия мач имаше явен превес върху владението на топката. Въпреки това една кошмарна грешка в защита стартира яркото падение. В 24-ата минута Анвар Ел-Гази сбърка грандиозно в опит да върне топката към защитата. Тя отиде право в краката на Стеван Йоветич, който я укроти и с прецизен шут я насочи право в долния ляв ъгъл – 1:0.

Само 7 минути по-късно защитата на Лил се пропука отляво. Тиаго Майа опита да пресече подаване към Алмами Туре, но вместо това укроти топката за десния краен защитник на Монако. Играчът на гостите продължи устрема си към пеналта и центрира перфектно към далечната греда. Там дебнеше Рашид Гезал и от 5-6 метра без проблеми също се отчете с дебютен гол за „монегаските”.

Само три минути след почивката Монако стигна до трети гол и тотално сломи опонента си. Добра комбинация изведе Рони Лопес на стрелкова позиция. Вратарят Майк Манян отрази неговия шут, но топката отскочи право към Радамел Фалкао, а голова хиена като него нямаше как да пропусне шанса си – 3:0.

В 68-ата минута Фабиньо можеше  да вкара забележителен гол, след като със спринт подмина трима-четирима противникови играчи. Халфът излезе абсолютно сам срещу Манян, а завършващият му удар по диагонала премина на сантиметри покрай десния стълб.

Четвърт час преди края Монако получи правото да изпълни дузпа, макар че ситуацията беше доста спорна. Роминиг Н’Гесан положи всички усилия да спре набега на Жорже отляво в наказателното поле, а усетил присъствието зад гърба си, бразилецът се строполи на тревата. Реферът реши, че има достатъчно основания да посочи бялата точка. Оттам Фалкао без проблем се разписа за втори път в срещата и така вече има 11 гола на сметката си в първенството – 4:0.

Така поне временно Монако се изравни по точки с лидера Пари Сен Жермен. И двата тима имат п 18, преди парижани да изиграят своя мач от кръга – визита срещу Монпелие. Лил заема незавидното 17-о място с едва 5 точки.