Петият в класирането на първенството Лил започна по най-добрия начин новата година, след като спечели с разгромното 12:0 срещу шестодивизионния Голдън Лайън в мач от 1/32-финалите на Купата на Франция.

Едон Жегрова (33 минута, 41, 42) и Джонатан Дейвид (25, 36, 75) отбелязаха по един хеттрик за Лил, а с по два гола се отчетоха Юсуф Язъджъ (11, 45) и Хакон Харалдсон (64, 78). Тиаго Сантош (57) и Амине Месуса (89) също се разписаха.

Лил игра с първия отбор в последния си мач преди подновяването на първенството срещу Лориен следващата неделя.

Брест пък победи Анже с 1:0 след попадение на уругваеца Мартин Сатриано в 63-та минута, докато втородивизионния Ним отстъпи с 1:2 на Орлеан. За "осите", които играят в третото ниво Лига Насионал, точен през второто полувреме за победата бе конгоанският нападател Арнолд Вула.

Бордо пък едва се измъкна от елиминация срещу аматьори. Жирондинците, които през тази година са в Лига 2, победиха с 4:2 след дузпи петодивизионния Ентен Саноа, който пропусна първите си два удара от 11 метра. Редовното време завърши 1:1.

Елитният Монпелие продължава напред след победа с 2:1 срещу Амиен. Юсуф Асогба си вкара автогол в края на първото полувреме и Келвин Йебоа заби един от дузпа във вратата на домакините на старта на второто, а Амиен върна само едно попадение чрез Луис Мафута.

Сошо спечели с 2:1 срещу Лориен в друг мач от 1/32-финалите.