Шампионът на Франция от сезон 2020/21 – Лил, започна сезона във френската Лига 1 с убедителна победа с 4:1 в домакинството си на новака Оксер. В дебюта на Пауло Фонсека като наставник на “песовете” над всички бе канадският нападател Джонатан Дейвид, който се отчете с два гола и асистенция.

„Мастифите“ си осигуриха добър аванс още в първите три минути на срещата. Секунди след първия съдийски сигнал Дейвид намери Андре, който откри резултата. Малко по-късно Кабея пък изведе Дейвид, който отлично завърши и удвои аванса на домакините. Канадският нападател пропусна при следващия си шанс, но се реваншира в 39-ата минута, когато отново му асистира Кабея за 3:0

След почивката Лил уби темпото, но и гостите по никакъв начин не ги затрудняваха. Аким Зедадка направи резултата 4:0 в 64-ата минута, а малко след това Оксер върна едно попадение чрез Гаетан Шарбоние.

Ланс също започна успешно сезона, след като спечели с 3:2 домакинството си на Брест. Флориан Сотока отбеляза и трите попадения за победителите. 31-годишният нападател имаше общо шест гола миналия сезон, а сега стартира с хеттрик. „Жълто-червените“ трябваше да се напънат към края, след като гостите намалиха от дузпа, която Дел Кастийо реализира при втория си опит.

Монпелие и Троа изиграха уникални първи 20 минути, след които резултатът бе 2:2. Савание се превърна в герой за домакините, след като вторият му гол в мача в 81-ата минута донесе победата на Монпелие с 3:2.

Анже и носителят на Купата на Франция Нант пък така и не си отбелязаха гол.