Лил разгроми Ним с 5:0 в мач от 34-ия кръг на Лига 1 и направи поредна стъпка към участие в групите на Шампионска лига. Лил заема второто място в класирането с 6 точки аванс пред третия Олимпик Лион. Вторият във Франция се класира директно в групите на Шампионска лига, а третия играе в плейофния кръг.

Ним се държа достойно през първото полувреме, но рухна след първия гол в мача на Лоик Реми в 51-ата минута. До края домакините доминираха и разгромиха съперника след голове на Бамба, Зеки Челик, Никола Пепе и Фонте.

В дербито на дъното Каен победи Дижон и съхрани шансове за оставане в елита. Победното попадение дойде в 67-ата минута на срещата, а по този начин двата отбора си размениха местата в класирането - Дижон е предпоследен с 28 точки, а Каен е една позиция нагоре - 18-и с 29 точки и 3 изоставане от Монако, който е с мач по-малко.