Шампионът на Франция Лил постигна изключително важна победа в преследването на местата, даващи право на участие в европейските клубни турнири. "Песовете" спечелиха визитата си на Нант с 1:0.

Единственото попадение за шампионите отбеляза Амаду Онана четири минути преди почивката. Халфът се възползва от разбъркване в наказателното поле на "канарчетата" и с насочен удар даде преднина на своите.

През втората част "кучетата" сами направиха мача си труден, след като в 64-ата минута Тимъти Уеа си изкара червен картон за грубо влизане в краката на Уилям Гьобелс.

Това бе седми пореден мач без загуба за миналогодишните шампиони, които вече са шести в класирането с 46 точки. Нант е с четири по-малко на осмата позиция.