Лил потопи на дъното на френската Лига 1 гостуващия му Гингам, побеждавайки го с 3:0 в мач от третия кръг. Гигнгам все още няма спечелена точка, докато Лили има 7 пункта и е трети.

Победата на северняците не подлежи на съмнение, още повече, че от самото начало те взеха аванс от два гола, който впоследствие увеличиха.

Още в 7-ата минута Джека даде старт на головата серия на Лил, а в 10-ата Бамба вече направи резултата 2:0.

Третият гол в мача отново бе на сметката на Бамба – той го реализира в 72-ата минута.

В 81-ата минута бе показан директен червен картон Кербра от Гингам. Той събори Лоик Реми, който се завърна във френския футбол след 6-годишно отсъствие.

В 87-ата не бе зачетен четвърти гол за домакините, заради развят флаг за засада.