Лил успя да победи Нант с 2:1 в двубой от 33-я кръг на Лига 1. Джонатан Дейвид вкара за гостите два бързи гола и те поведоха с 2:0 още до 11-а минута, като можеха да отбележат и повече, но "канарчетата" успяха да оцелеят през първата част, в която отправиха едва един удар.

През второто полувреме домакините се мобилизираха и бяха по-добрият отбор на терена, като в 54-а минута Матис Аблин успя да намали, след като Бени Траоре му достави чудесно подаване. До края на сблъсъка Лил владееше повече топката и контролираше темпото, като по този начин си гарантира успеха.

След тази победа Лил е 3-и с актив от 58 точки и е много близо до участие в Шампионската лига догодина, докато Нант остава на 14-а позиция с 33 пункта на сметката си и продължава битката си за оцеляване.