Отборът на Лил постигна звучен успех при визитата си на Атлетико Мадрид в Шампионска лига. „Песовете” сразиха своя съперник с 1:3, въпреки че бяха считани за тотален аутсайдер в срещата на „Уанда Метрополитано” в испанската столица.

Отборът на Диего Симеоне бе далеч от познатото си ниво и разочарова с представянето си.

Двубоят започна по най-добрия начин за домакините, които поведоха още в 8-ата минута след гол на Хулиан Алварес. До края на първата част „дюшекчиите” имаха крехка преднина, но истинският кошмар за тях дойде след почивката.

Едон Жегрова изравни за гостите, а с две попадения на Джонатан Дейвид, едното от дузпа, Лил си осигури ценния успех.

Това е втори успех за „песовете” от три мача, докато испанският клуб инкасира втора загуба и остана в долната половина на класирането.