Лил победи отбора на Тулуза с 2:1 в мач от 8-ия кръг на френската Лига 1.

Домакините започнаха силно и още в 5-та минута 22-годишният нападател Джонатан Дейвид направи резултата 1:0.

Тулуза пропиля страхотна възможност да върне равенството още в 20-та минута, като Микел Деслер бе изведен срещу вратаря на Лил, но не успя да го преодолее.

Гостите все пак възстановиха равенството, но това стана чак в 48-та минута с гол на Фарес. 19-годишният халф донесе радост на феновете. Тя обаче не продължи дълго, защото само след 5 минути в 53-та минута, Адам Унас направи резултата 2:1.

Така Лил поведе за втори път в срещата, а това им бе достатъчно. С победата си и трите точки те се нареждат на 6-то място, поне засега, с 13 точки от 8 мача. Тулуза е на 12-то място с 8 точки от 8 мача.